Everyday non-woven shopper made from 80gsm non-woven polypropylene features 22″ handles. Complies with Prop 65. 15″ W x 16″ H x 1/8″ D
SKU: DTAHF-HKJWR
Item Number: KT6102
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
Price from: $1.39
Everyday non-woven shopper made from 80gsm non-woven polypropylene features 22″ handles. Complies with Prop 65. 15″ W x 16″ H x 1/8″ D
| Quantity | 300+ | 1,000+ | 2,500+ | 5,000+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $1.84 | $1.69 | $1.54 | $1.39 |
Everyday non-woven shopper made from 80gsm non-woven polypropylene features 22″ handles. Complies with Prop 65. 15″ W x 16″ H x 1/8″ D
SKU: DTAHF-HKJWR
Item Number: KT6102
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
| Decoration method: No selection | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 15" W x 16" H x 1/8" D |
| Imprint area: No selection | 9" L x 9" H on front |
| Second imprint area: No selection | 9" L x 9" H on backside |
| Made in: No selection | CN |
| Production time: No selection | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color: No selection | Black, Green, Ivory, Orange, Purple, Red, Royal |
| Products ships from ZIP: No selection | 92780 |
| Color Group: No selection |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.