Twist-action ballpoint features a brass cap, a high-gloss carbon fiber barrel, and chrome pocket clip and trim. Complies with Prop 65. 5/8″ W x 5 7/16″ H x 1/2″ D
SKU: GQFJE-GSYLK
Item Number: LM4100
Setup charge: $65.00
Packaging: Triangle Gift Box
Illuminate Recycled Aluminum Plunge-Action Pen
Price from: $1.79
Nexa Recycled (RABS) & Aluminum Ballpoint Pen
Price from: $1.09
Price from: $18.99
Twist-action ballpoint features a brass cap, a high-gloss carbon fiber barrel, and chrome pocket clip and trim. Complies with Prop 65. 5/8″ W x 5 7/16″ H x 1/2″ D
| Quantity | 25+ | 50+ | 100+ | 250+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $21.99 | $20.99 | $19.99 | $18.99 |
Twist-action ballpoint features a brass cap, a high-gloss carbon fiber barrel, and chrome pocket clip and trim. Complies with Prop 65. 5/8″ W x 5 7/16″ H x 1/2″ D
SKU: GQFJE-GSYLK
Item Number: LM4100
Setup charge: $65.00
Packaging: Triangle Gift Box
| Decoration method | Laser Engraving |
|---|---|
| Product dimensions | 5/8" W x 5 7/16" H x 1/2" D |
| Imprint area | 1 1/2" L x 5/16" H on right Read-Side Below Clip |
| Second imprint area | 1 1/2" L x 5/16" H on left Read-Side Below Clip |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color | Chrome |
| Products ships from ZIP | 92780 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.